Hotline
+905543461075
Bakan Karaismailoğlu Mut Silifke Yol Çalışmasını Yerinde İnceledi - Bölgenin Öncü ve İlkeli Haber Sitesi

Ulaştırma ve Altyapı Bakanı Adil Karaismailoğlu, "Gece gündüz durmadan çalışıyoruz. Ulaştırma ve Altyapı Bakanlığı sadece yol yapmıyor. Gittikleri yere hayat, canlılık, turizm, istihdam getirip, ticareti ve üretimi artırıyor." dedi.

Bakan Karaismailoğlu, kentteki programı kapsamında Silifke-Mut yolunda yapımına devam edilen tünellere inceleme ziyaretinde bulundu.

Karaismailoğlu burada yaptığı açıklamada,  Mersin genelindeki yapılan yatırımları yerinde incelediklerini, projeler hakkında bilgi aldıklarını ve gerekli koordinasyonları sağladıklarını söyledi. Bakan, "Projelerimizin takipçisi olacağız" dedi.

Bakan Karaismailoğlu, Mersin genelinde 14 tane devam eden karayolu işlerinin olduğunu belirterek, şu ifadeleri kullandı:  "Projelerimizin hepsini yerinde inceledik. Önümüzdeki günlerde ihalesini yapacağımız Çeşmeli-Taşucu yolunun Çeşmeli- Kızkalesi arasını otoyol olarak ihalesine çıkıp, inşallah bu sene içerisinde yapım çalışmalarına başlayacağız."

Karaismailoğlu, Mersin ve Çukurova için en önemli yatırımlardan birisi olan Çukurova Bölgesel Havalimanı'nı yerinde incelediklerini anımsatarak,

"Havalimanında altyapı çalışmaları yıl sonu bitiyor. Yine yol bağlantıları da yılbaşında bitmese de önümüzdeki yılın ilk çeyreğinde bitecek. Bizde bu aradan hummalı bir şekilde üstyapı ihalesine hazırlanıyoruz. Çukurovaya yakışır, Çukurova'nın bütün ihtiyaçlarını karşılayacak, turizme, istihdama, organize sanayi bölgelerine katkısı olacak bu havalimanını ilk etapta 8 milyon yolcu kapasiteli devamında 9 ve 12 milyon yolcu kapasitesine çıkabilecek şekilde projelendirdik. Önümüzdeki günlerde ihalesini yapıp 2 yıl içerisinde bitirmeyi hedefliyoruz." ifadelerini kullandı.

Cumhurbaşkanı Recep Tayyip Erdoğan liderliğinde Türkiye'nin her noktasında önemli çalışmalarının olduğunu dile getiren Karaismailoğlu, Bakanlık olarak çalışmalarının devam ettiğinin altını çizdi.

Karaismailoğlu, şöyle konuştu:

"Gece gündüz durmadan çalışıyoruz. Ulaştırma ve Altyapı Bakanlığı sadece yol yapmıyor. Gittikleri yere hayat, canlılık, turizm, istihdam getirip, ticareti ve üretimi artırıyor. Bakanlığımızın yatırımlarını sadece yol olarak görmemek lazım. Artı değerleriyle inceleyip, fizibilite yapmak gerekiyor. Çünkü bir maliyet varsa bunun getirisi çok daha fazladır. Fizibiliteyi o şekilde yapıyoruz. Yatırımlarımızı o şekilde düzenliyoruz."

Devam eden projeleri kısa sürede bitirip vatandaşlarla buluşturacaklarına değinen Bakan Karaismailoğlu, yeni talep edilen projeleri de istişare ederek planlama yapacaklarını kaydetti.

Gülnar-Silifke Yolu projesinin bölge için ihtiyaç  ve  en önemli yatırımlardan biri olduğunu belirten Bakan Karaismailoğlu, yatırımın takipçisi olacaklarını  ve hizmete sunmak için çalışacaklarını söyledi.

Karaismailoğlu, daha sonra tünel yapımında çalışan işçilerle fotoğraf çektirdi.

 

Paylaş