Hotline
+905543461075
FOTOĞRAFIN DİLİ GÖKSEL ATA - Bölgenin Öncü ve İlkeli Haber Sitesi

İlk fotoğrafını 1979 yılında çekmiş. Rahmetli Rahşan Ecevit ile annesinin fotoğrafı. Bülent Ecevit’in Mut ziyareti sırasında çekilmiş. Foto Zeki’den alınmış üstten bakmalı Jüpiter 2 marka 12 pozlu bir makine. O makine hala duruyor kendisinde.
1974 yılından beridir berberlikle geçimini sağlamış. 2015 yılında bırakmış mesleğini. Mut düğünlerinde sunuculuk yaparak ,orkestraya davuluyla eşlik ederek kazancını sağlamaya çalışıyor.
Rahmetli Boyacı Yaşar’ın oğludur desem hepiniz Göksel Ata’dan bahsettiğimi tahmin edersiniz. Çocukluğunda akşamları sinema salonlarında üç tekerlekli bir arabada çerez ve gazoz satarak büyümüş. O yüzden sinema çocuğu olarak nitelendiriyor kendisini.
1980’li yıllarda gazetecilik aşkıyla çeşitli haberler gönderiyor Sabah Gazetesine. 10-11 adet haberi yayınlanıyor. Sonrasında bırakıyor bu koşuşturmayı.
İçindeki fotoğraf aşkı 2011 yılında depreşiyor. Yağmurlu bir günde Ahmet Güler hocayı arabasıyla Halk Eğitim Merkezine götürüyor. Sonrasında Ahmet Hoca’nın dijital fotoğrafçılık dersine misafir oluyor o gün. Sınıfta diğer öğrencilerle birlikte dersi takip ediyor. Ahmet Hoca’nın da teşviki ve yardımıyla derslere devam ediyor. Onun için fotoğrafçılığının miladı 2011 yılı ve Ahmet Güler Hoca bu sevdanın fitilini ateşleyen insan. İlk dijital fotoğraf makinesini alabilmek için sigara parasından tasarruf ediyor ,daha ucuz sigara içerek. Sonraki yıllarda ekipmanlarını tamamlayarak fotoğraf aşkının peşinden koşuyor.

Göksel Ata'nın ilk çektiği fotoğraflar:

Paylaş