Hotline
+905543461075
GÖNÜL SAYFAM - Bölgenin Öncü ve İlkeli Haber Sitesi

GÖNÜL SAYFAM

   Hepimiz bir günde defalarca gönlümüze sayfalar açarız. Yeni bir güne, yeni bir insana,yeni bir şehre, yeni bir işe vs... Bu açtığımız sayfalar bizde kalıcı olması için sadece açıp bırakmamalıyız. Bu sayfayı yazmalı,çizmeli,boyamalı o olayları buraya kaydetmeliyiz.

   Bunun tam aksi, sayfalarda kapatırız. Bizim için önemi olmayan, bize zarar veren sayfaları doğal olarak yırtmalı ve atmalıyız.

   Bir kitap düşünün sayfalar bomboş olursa bu kitap bir anlam ifade etmez. Bu insan gönlü içinde geçerlidir, gönlümüz dolu dolu ve anlamlı olmalı. Gönlü boş olan insan ne kendisine nede çevresine yararlı olamaz. Boş bir testiden ne beklersiniz?

   Bütün insanların gönlünün çok temiz ve şeffaf olduğu inancındayım. Bu tertemiz gönlümüze kapkara (yalancılık, menfaat, çıkar, ikiyüzlülük vb...) sayfalar kaydetmemeliyiz. Bu sayfaları hiç ama hiç yazmamalıyız bile...

   Oturup hayatımızı zaman zaman gözden geçirmeli ve elemeliyiz. Devam etmem gereken şeyler, bitirmem gereken şeyler kendimize liste çıkarmalı, listeye harfiyen riayet etmeliyiz. Bazen yanlış liste çıkarabilir, yanılabiliriz, deneme yanılma yoluyla doğru listeyi bulacağımızdan eminim.

   Doğru olanı bulduğumuzda ve bundan emin olduğumuz zaman sonucu gönül defterimizin sayfalarına kaydedelim bunu hayata uygulayalım.

   Ve ben, siz hepimizin gönül sayfalarımızda yaşamak, yaşamak güzel ve insanca yaşamak yazsın...

Paylaş