Hotline
+905543461075
Hurda Otobüs Engelliler İçin Kafeteryaya Dönüştürüldü - Bölgenin Öncü ve İlkeli Haber Sitesi

Mersin'in Mut ilçesinde, engellilerin gelişimine ve sosyalleşmesine katkı sağlamak için atıl durumdaki otobüsten kafeterya yapıldı.

Ak Ali Küçük Özel Eğitim okulu bahçesinde Mucize kafe düzenlenen törenle açıldı. Mut Kaymakamlığı ve İlçe Milli Eğitim Müdürlüğünce özel eğitime ihtiyaç duyan öğrenciler yararına geliştirilen projede, 4 yıldır atıl durumda olan otobüs, kafeterya yapılmak için bakımları yapılarak. Öğrencilerin günlük yaşam becerilerini ve öz güvenlerini arttırmayı hedefleyen proje için sanayi ustalarının çalışmaları ve Kaymakam Muammer Köken’inde otobüsteki çalışmaları yakından takip etmesi ve tulum giyerek otobüsün tasarlanmasına yardımcı oldu.

Mucize kafe açılışında konuşma yapan Köken, ilçede yapmak istediklerimizin bir örneği olduğunu belirterek, şöyle konuştu: Engelleri kaldırmak ve özel gereksinimli çocuklarımızın üreten birer birey olmalarını onların fırsat verildiğinde neler yapabileceklerini kanıtlamak istiyoruz. Çocuklarımıza, sadece Engelliler Haftası'nda değil yaşamımızın her anında yanında olduğumuzu göstermek olduğunu belirten köken, ülkemizin ve ilçemizin en iddalı olduğu kaynaklardan biriside beşeri sermayedir. beşeri sermaye trilyonlarınız olsada eğer siz o sermayeyi insan eliyle yönetemiyorsanız hiçbir anlamı olmayacaktır. buda bir fırsat biz hep beraber çalışalım güzel şeyler üretelim diyoruz emeği geçen herkese teşekkür ediyorum dedi.

Proje koordinatörü Ak Ali Küçük Özel Eğitim Uygulama Okulu Müdürü Aydın Bütünay da çalışmaların bitmesinden memnuiyet duyduğunu ifade ederek, "Projeyle, özel çocuklarımıza yeni iş imkanları yeni mücadeleler ve yeni umutlar kazandırarak hayata katılımlarını arttıracağız.Özel gereksinimli öğrencilerimizin fırsat verildiğinde neleri başarabileceklerini amaçlıyoruz." dedi.

Paylaş