Hotline
+905543461075
Kayıp Mustafa Yavuzcan İçin Arama Çalışmaları Devam Ediyor - Bölgenin Öncü ve İlkeli Haber Sitesi

Karaman'da tıbbi atık toplama merkezinde çalışırken 11 gün önce kayıplara karışan Mustafa Yavuzcan için Serap Paköz'ün Star TV ekranlarında sunduğu 'Gerçeğin Peşinde' programı devreye giriyor. Mustafa Yavuzcan'ın bulunması için jandarma ve AKUT arama çalışmalarınada devam ediyor.

Karaman'da tıbbi atık toplama merkezinde çalışmakta olan Mustafa Yavuzcan 30 Aralık günü aynı firmada çalışan arkadaşı İbrahim L. ile birlikte Ermenek ilçesine tıbbi atık toplamak için gitti. Ermenek ilçesinde tibbi atıkları toplayan Mustafa Yavuzcan ve İbrahim L. Karaman'a geri dönmek üzere yola çıktı.

İbrahim L'nin iddiasına göre Mustafa Yavuzcan Karaman Mut yolu arasında tibbi atık aracından atlayarak ormanlık alana doğru koşmaya başladı. İbrahim L.'de tıbbi atık aracı ile birlikte Karaman'a doğru hareket etti. İbrahim L. daha sonra Lale köyü civarında tibbi atık aracıyla kaza yaptı. Mustafa Yavuzcan'ın ailesi Yavuzcan'ın eve dönmemesi üzerine arkadaşlarına ulaştı. Olay günü Mustafa Yavuzcan ile birlikte olan İbrahim L. Mustafa Yavuzcan'ın Karaman Mut yolu üzerinde birden araçtan atladığını ve kayıplara karıştığını söyledi.

İbrahim L'nin iddiasının ardından aile Mut İlçe Jandarma Komutanlığına giderek kayıp başvurusunda bulundu. Kayıp ihbarinin ardından jandarma mobese ve (PTS) Plaka Tanıma Sistemini inceledi. Jandarma yaptığı incelemede tibbi atık aracının ilçeye girişi ve ilçeden çıkışında Mustafa Yavuzcan ve İbrahim L.'nin araçta olduğunu belirledi. Aradan günler geçmesine rağmen çocuklarından haber alamayan aile olayın peşini bırakmayarak televizyon kanallarındaki kayıp arama programlarını tek tek aradı. TV program yapımcıları ise Mut İlçe Jandarma Komutanlığını arayarak olay ile ilgili bilgi istedi. Mustafa Yavuzcan'ın aradan geçen günlerde bulunamaması üzerine jandarma ekipleri İbrahim Li'nin de ifadesine başvurdu. İbrahim L'nin çelişkili ifadeleri üzerine jandarma ve AKUT ekipleri bölgede iz takip köpekleri ile detaylı bir arama çalışması başlattı.

Mut ilçesi Geçimli mahallesi mevkiinde kaybolan ; kayıp şahıs Mustafa Yavuzcan, Mut İlçe J.Komutanlığı ekipleri, Mersin İl J.K.lığı Kadavra köpek timi, Karaman İl J.K.lığı İz takip köpek timi , Komando timi, Afat ve Akut ekipleri tarafından  yapılan tüm aramalara rağmen bulunamamıştır. Arama faaliyetleri devam etmektedir. Görenlerin Mut İlçe J.K.lığını 0324 774 11 07 numaralı hattan arayarak yada 112 acil çağrı merkezini arayarak bilgi verebilirler.

 

Paylaş