Hotline
+905543461075
Kaymakam Köken, Sokağa çıkma yasağında duyarlı Mut halkına teşekkür - Bölgenin Öncü ve İlkeli Haber Sitesi

Mut’ta Sokağa çıkma yasağında ilk gün: Caddeler ve sokaklar boş kaldı

Hafta sonu boyunca uygulanacak olan sokağa çıkma yasağının ardından ilçede cadde ve sokaklarda sessizlik hakim..

Sokağa çıkma yasağının açıklanmasının ardından fırınların ve gıda malzemesi satılan iş yerlerinin önünde kuyruk oluşturan vatandaşların bazıları, saat 00.00 itibarıyla evlerine döndü.

Koronavirüs salgınına karşı alınan tedbirlerle ilgili  açıklamalarda bulunan İlçe kaymakamı Muammer köken, "Mutlu vatandaşlarımıza duyarlılıklarından dolayı teşekkür ediyorum. Kovid-19'un ülkemizde görülmesi ile birlikte Bakanlığımızın talimatları doğrultusunda önlemlerimizi aldık. Özellikle ilçemizin giriş çıkışlarında önlemlerimizi attırdık. İl dışından gelen vatandaşlarımızın mutlaka 14 gün evde kalmalarını sağlıyoruz. Vatandaşların bir arada bulunabileceği alanları izole ettik. PTT, banka, pazar yerlerinde önlemleri arttırdık. ilçede çok zorluk çekmiyoruz, vatandaşlarımız oldukça duyarlı" dedi.

Tek başına yaşayan veya ihtiyaçlarını karşılayacak yakını bulunmayan 65 yaş ve üstü vatandaşlarımız ile kronik rahatsızlıklara sahip vatandaşlarımızın temel ihtiyaçlarını karşılamak için ilde Vali, ilçelerde Kaymakamların başkanlığında "Vefa Sosyal Destek Grubu" oluşturulduğunu belirten köken,bu ekipteki tüm çalışanlara,sağlık çalışanlarına,güvenlik güçlerimize ve duyarlı vatandaşlarımıza çok teşekkür ederim dedi.

İLÇEDE'DE MEYDANLAR SESSİZ

Cadde, sokak ve meydanların boş olduğu gözlendi, araç yoğunluğu da yok.

Emniyet güçleri, yasağın başlamasının ardından kontrol noktaları oluşturdu. Polis ekipleri, cadde ve sokaklarda bulunan vatandaşları evlerine gönderdi.

Yorumlar

Henüz yorum yapılmadı.

Yorum Yaz


En fazla 500 karakter. 500 karakter kaldı.

Paylaş