Hotline
+905543461075
Kurbanlık Satış Yerleri Denetimleri Devam Ediyor - Bölgenin Öncü ve İlkeli Haber Sitesi

İlçe Tarım ve Orman Müdürlüğü Veteriner Hekimlerince bugün gerçekleştirdiği uygulamada hayvan taşıyan araçlar ve kurban satış yerleri kontrol edilerek, belgelerinin tam olup olmadığı, sağlık kontrolleri kontrol edildi. Bakanlıkça hazırlanmış olan kurban rehberi ve el broşürlerinin vatandaşlara dağıtımı yapıldı.

Ekipler hayvan pazarının şartları, satışa sunulan hayvanlarımızın kurbanlık değerlere uygun olup olmadığı, satılan hayvanların sağlığı ve refahı konularında denetimlerini aralıksız sürdürüyor.

Bunun yanı sıra kurbanlık satış ve kesim yerlerinde ağız ve burnu kapatacak şekilde maske kullanılmasını, en az 1,5 metre olacak şekilde sosyal mesafe kuralına uyulmasını, satış ve kesim yerlerinin tüm girişlerinde ve içerisinde belirli mesafelerde el antiseptiği bulundurulmasını, müşteri ve satıcının hayvan satış alanlarında sosyal mesafe kuralına uyarak tokalaşmamasını, para alışverişinde eldiven kullanmasını hem satıcılarımıza hem de kurbanlık almaya gelen vatandaşlarımıza yapılan denetimlerde anlatılarak maske dağıtımı yapıldı.

Paylaş