Hotline
+905543461075
LAAL PAŞA CAMİİ İBADETE AÇILDI... - Bölgenin Öncü ve İlkeli Haber Sitesi

LAAL PAŞA CAMİİ MEVLİD KANDİLİ ÖZEL PROGRAMINDA İBADETE AÇILDI.

Adana Vakıflar bölge müdürlüğünce onarımı tamamlanan Laal Paşa cami ibadete açıldı.

Bölge müdürlüğünün ibadete açılmasına izin verilmesi üzerine Mevlid-i Nebi Haftası münasebetiyle Mevlid Kandili gecesi ilçe kaymakamı Muammer Köken, Müftü Mustafa Öztürk’ün iştirakiyle cami ibadete açıldı.

Laal Paşa Camii yaklaşık üç yıl önce restorasyona başladığı ve bazı sebeplerden dolayı ibadete açılamamıştı.

Mevlid Kandili programı Laal Paşa camii İmam Hatibi Osman Çopur, aşrı şerif okuması ile başladı. Yazalanı Mahalle Camii İmam Hatibi Feyyaz İğde,nin ilahi dinletisi, Selimiye Camii İmam Hatibi Mehmet Bülbül’de  mevlid okudu.

Ayrıca uzun zamandan beri hafız yetişmeyen ilçe hafızlığını bitirmiş ve bu yıl Diyanet İşleri Başkanlığı Hafızlık Sınavına girerek Üstün başarı ile Hafızlık belgelerini hak eden hafızlarında bu geceye özel Kur’an-ı Kerim okuyarak geceye ayrı bir renk kattılar.

acılış konuşmasında Müftü Öztürk, Haklı olarak cemaatimiz camisini özledi . Uzun bir aradan sonra heyecanla sabırsızlıkla caminin açılmasını bekleyen kıymetli Mut halkına hayırlı olsun. Rabbim aşkla ibadet etmeyi nasip etsin inşallah. Geç de olsa bu eseri İlçemize kazandıranlara Şükran borçluyuz mübarek ola.

Konuşmanın ardından, Kaymakam Muammer Köken’ in  Hafızlara hediye takdimi, dilek ve temenni , dua ile idrak edildi.

 

 İLÇEDE DE ERKEK VE KIZ KUR’AN KURSUNDA HAFIZLIK SINIFINDA OKUYAN ÖĞRENCİLER

Doğancı Erkek Kur’an Kursunda bir buçuk yıldan bu yana,11 öğrencimiz hafızlığa başlamış olup, hemen hemen tamamı bitirme satmasına gelmiştir, bunlardan  5(beş) öğrencimiz hafızlığını bitirmiş ve Bu yıl Diyanet İşleri Başkanlığının açmış olduğu Hafızlık sınavında başarılı olmuşlardır. Bu beş öğrencimizin  isimleri şunlardır;

1 –Mustafa İMRAN

2- Furkan ÇOPUR

3- Ali DEMİRKAN

4- Hasan KALEMCİ

5-Mustafa KAYA 

Kursumuzda okuyan diğer öğrencilerimizde gelecek yıl Başkanlığımızın açacak olduğu Hafızlık Sınavına girmek için çalışıyorlar ve hafızlığını bitirmek üzeredir.

Ayrıca bu yıl Doğancı Erkek Ku’an Kursunda hafızlık hazırlık sınıfı açılmış olup, onbeş öğrenci kayıt olmuştur.

Merkez Kız Kur’an Kursunda 8 (sekiz) kız öğrencimiz hafızlığına devam ediyor. Bazıları hazırlıklarını tamamlamış Bazıılarıda tamamlamak üzere olup,Gelecek Yıl Başkanlığımızın hafızlık sınavına kadar hafızlığını bitireceklerdir. Aynı zamanda yeni bir hafızlık hazırlık sınıfı açılmış olup 5 (beş) öğrencimiz kayıt olmuştur.

Paylaş