Hotline
+905543461075
Mersin Valisi Ali İhsan Su Mut'ta - Bölgenin Öncü ve İlkeli Haber Sitesi

Bir dizi ziyaret ve incelemelerde bulunmak üzere Mut’a gelen Vali Ali İhsan Su, vatandaşların sorun ve taleplerini dinledi.

Akdeniz Bölge ve Garnizon Komutanı, Vali Yardımcıları, İl Müdürleri ve İlçe Kaymakamıyla birlikte Mut Sebze ve Meyve Halinde esnaflarla bir araya gelen Vali Ali İhsan Su, esnafla sohbet ederek, bol kazanç diledi.

Hal ziyaretinin ardından ilçenin 2 km güneybatısında bulunan Dağ Camii’nde incelemelerde bulunan Vali Su, bu tarihi caminin restorasyonun yapılacağını söyledi. Vali Ali İhsan Su, yine bu kapsamda Nureddin Sofi (Nure Sofi) Türbesi’nde de restorasyon çalışmalarının yapılacağını ifade etti.

Daha sonra Mut Öğretmenevi’ne geçerek Mut Organize Sanayi Bölgesi (Mut-OSB) Müteşebbis Heyet Toplantısı’na başkanlık eden Vali Ali İhsan Su, müteşebbis heyet üyelerinin katılımıyla gerçekleşen toplantının ardından Hacınuhlu Mahallesindeki Orman İşletme Müdürlüğü Fidanlık Şefliğini ziyaret ederek, dağıtımı yapılacak 15 bin adet Mut Beyazı cinsi incir fidanı yetiştirme alanında incelemelerde bulundu.

Mut programı çerçevesinde Yerköprü Şelalesi'nde yapılan yeni düzenlemeleri yerinde inceleyen Vali Ali İhsan Su, daha sonra ilçede Palantepe Mahallesinde yapımı devam eden ve bu yıl içinde hizmete alınması planlanan Ak Ali Küçük Engelliler Eğitim Merkezinde yerinde incelemelerde bulundu.

Mut programı kapsamında her fırsatta vatandaşlarla bir araya gelen Vali Su, halkın sorun ve taleplerini dinledi. Vali Ali İhsan Su, katıldığı programların ardından ilçeden ayrıldı.

Paylaş