Hotline
+905543461075
Mut Kaymakamlığından Pandemi Döneminde Vatandaşa Devlet Eli - Bölgenin Öncü ve İlkeli Haber Sitesi

Mut Kaymakamlığı pandemi sürecinde oluşan mağduriyetlerin giderilmesi amacıyla çeşitli destekler sağladı. 

Mut Kaymakamlığı tarafından verilen bilgilere göre; Sosyal Yardımlaşma ve Dayanışma Vakfı 2020 yılı Mart ayından itibaren yaşanan pandemi sürecinde; işsiz kalan, berber kuaför lokanta vb. gibi işyerleri kapanan, temizlikçilik-bakıcılık gibi günübirlik işlerde çalışırken gelir elde edemez duruma düşen veya her ne sebeple olursa olsun gelirleri temel gıda ihtiyaçlarını karşılayamayacak kadar azalan hanelerimize toplamda 10 milyon civarı yardım yapıldığını bildirdi.

Devlet tarafından pandemi döneminde Ekonomik İstikrar Kalkanı Paketi, Bizbize Yeteriz Türkiyem yardım programları kapsamında vatandaşların taleplerine cevap vermek adına Mut Kaymakamlığı Sosyal Yardımlaşma ve Dayanışma Vakfı memurları gece gündüz mesai yaparak vatandaşların taleplerini sonuçlandırdı. Pandemi sürecinde, Mut Kaymakamlığı 9 bin 964 haneye toplam 10 milyon 493 bin TL nakdi yardımda bulundu. 

Devletin tüm imkânlarıyla daima vatandaşlarımızın yanında olduğunu bildiren Kaymakam KÖKEN; Vatandaşlarımızın maske kullanımı ve sosyal mesafe konularında yeteri özen yükümlülüğünü yerine getirmesinin milletçe bu süreci daha kolay atlatmamıza vesile olacağını söyleyerek sözlerini bitirdi.

 

Paylaş