Hotline
+905543461075
MUT SOSYAL HİZMET MERKEZİ MÜDÜRLÜĞÜ SAHADA HANE HANE FAALİYETTE... - Bölgenin Öncü ve İlkeli Haber Sitesi

MUT SOSYAL HİZMET MERKEZİ MÜDÜRLÜĞÜ SAHADA HANE HANE FAALİYETTE...

Mut Sosyal Hizmet Merkezi Müdürlüğü görevine 09/07/2020 tarihinde atanan Mehmet KALEMCİ Sosyal Hizmet Merkezi Müdürlüğü çalışmaları hakkında şu bilgileri verdi.

Mut Sosyal Hizmet Merkezi Müdürlüğü olarak, kaymakamlığımızın koordinesinde, Mut merkez e bağlı mahallelerimizde ve Gülnar ilçemiz, mahallelerinde; göreve geldiğimiz 09 Temmuz 2020 tarihinden bugüne, müdürlüğümüzün görev alanı görevleri ve hizmetleri ile alakalı vatandaşlarımızı doğrudan bilgilendirmek ihtiyaçlarını yerinde görmek, şikayetlerini dertlerini dinlemek, bu zorlu süreçte devletimizin bütün imkanları ile  vatandaşlarımızın yanında olduğu gerçeğini anlatmak ve yaşatmak için bütün mahallelerimizi plan program dahilinde ziyaret ederek denetleme inceleme ve tespitlerde bulunuyoruz. Faaliyetlerimiz çerçevesinde bugüne kadar Mut ilçe merkez ve bağlı 65 mahallemizi bizzat ziyaret ettik.

Sosyal Hizmet Merkezimiz;

 yaşlı bakım birimi ile evlerde dezavantajlı durumda olan kendi ihtiyaçlarını görmekte zorlanan ve bir bakıcıya ihtiyaç duyan büyüklerimize ve yaşlılarımıza evde bakım desteği, kimsesi olmayan yaşlılarımıza huzurevi ve bakımevi hizmetlerini ihtiyaçları ve istekleri doğrultusunda sunmakta devletimiz böylece yaşlılarımıza sahip çıkmaktadır.

Sosyal Hizmet Merkezimiz; korunmaya muhtaç çocuklarımıza durumlarına uygun hizmet modelleri ile sahip çıkmaktadır yine ekonomik olarak dezavantajlı ailelerimizin öğrencilerine,çocuklarına durumlarına ve ihtiyaçlarına göre destekte bulunarak  gerekirse eğitimini bitirinceye kadar destek vermektedir.

Aile bütünlüğümüze önem veren devletimizin bu konuda ki hizmetlerini aile ve kadın birimi personellerimiz, ailelerimizle birebir görüşerek onları rehberlik danışmanlık ve uygun modeller ile desteklemektedir. Yine aile Sosyal destek ekibimiz bütün ailelerimizi ziyaret ederek ihtiyaç ve durum tespiti yapmaktadır. Müdürlüğümüz ayrıca şehit ve gazi ailelerimiz ve yakınları ile birebir görüşerek onların ihtiyaçlarını giderme eksiklerini tamamlama noktasında hizmet vermektedir.

Sosyal Hizmet Merkezi müdürlüğümüz kaymakamlığımızın koordinesinde bütün bu hizmetleri anlatabilmek ve sunmak için mahallelerimizde vatandaşlarımız ile bir araya gelip yüz yüze bu konularda onları bilgilendirmektedir. Yaşlı, hasta ve ihtiyaç sahiplerini yerinde ziyaret ederek çalışmalarını sürdürmektedir. Mut sosyal Hizmet Merkezimiz 15 Eylül 2020 tarihi itibariyle Gülnar ilçemiz ve bağlı mahallelerine de hizmet vermeye başlamış olup, yine bu bağlamda mahallelerimizi ziyaret ederek vatandaşlarımızın müracaatlarını geciktirmeden yerinde inceleme ve sosyal hizmet modellerini tanıtmaya ve sunmaya devam etmektedir. Ziyaretlerimiz ve yerinde çalışmalarımız neticesinde sosyal hizmet merkezimize yapılan müracaat sayısına, ulaşılan ve neticelenen hizmetlere baktığımızda 3 ay gibi bir sürede kayda değer bir artış görüyoruz, önümüzdeki günlerde müracaatların artarak devam edeceğinden hiç şüphemiz yok.

 Faaliyetlerimizin ve çalışmalarımızın etkin ve verimli bir şekilde devam edebilmesi için vermiş olduğu sınırsız destekten dolayı Mut kaymakamımız Sayın Muammer KÖKEN beyefendiye çok teşekkür ediyorum yine faaliyetlerin gerçekleştirilmesinde bizlere destek veren bütün kurumlarımıza sivil toplum kuruluşlarımıza duyarlı vatandaşlarımıza ve bu hizmetlerin sunulmasında özveriyle çalışan Sosyal Hizmet Merkezi personelimize şükranlarımı sunuyorum. Sosyal hizmetler bağlamında devletimizin şefkat ve merhamet eli ihtiyaç duyan herkese imkanlar ölçüsünde ulaştırılacaktır.

Son olarak şunu belirtmek istiyorum lütfen bakıma muhtaç ve engelli vatandaşlarımıza daha iyi bir bakım sağlamak, ihtiyaç sahibi çocuklarımızın devletten alacakları desteğin onlara ulaşıp daha iyi bir eğitim ve barınma ihtiyacını karşılamak, rehberlik danışmanlık olarak ailelerimizin alabileceği hizmet modellerini almak için, hiç çekinmeden sosyal hizmet merkezlerimize müracaat ederek devletimizin bu hizmetlerinden yararlanalım.

Daha sağlıklı ve huzurlu bir gelecek için maske mesafe ve hijyen kurallarına ve devletimizin koymuş olduğu bütün tedbirlere uyalım.

Bütün vatandaşlarımızı saygı sevgi ve muhabbetle selamlıyorum, sağlıklı günler diliyorum, diyerek sözlerini tamamladı.

Paylaş