Hotline
+905543461075
Mut Üreticileri Tarımsal Kalkınma Kooperatifinde Devir Teslim Yapıldı - Bölgenin Öncü ve İlkeli Haber Sitesi

11 Ağustos’ta yapılan Mut Üreticileri Tarımsal Kalkınma Kooperatifi seçiminde kazan Ali Osman Çelik ve yönetim kurulu; yönetimi Mut Ziraat Odası Başkanı Hıdır Kar’dan devraldılar.

Devir töreninde konuşan Ziraat Odası Başkanı Hıdır Kar “Mut çiftçisine faydalı olabilecek bir kooperatif kurmak için ilçe tarım müdürlüğü ile İzmir tire ödemiş gibi kooperatifçiliğin başarılı olduğu örnekleri yerinde gördük. Mut için bu tarz bir oluşumun faydalı olabileceğini düşünerek bir ucundan başladık. Büyükşehir belediye başkanı, ilçe belediye başkanı, oda başkanları ile görüşerek onların desteği ile kooperatifi kurduk. İnşallah bundan sonra siz daha ileriye taşıyacaksınız. Biz Ziraat Odası olarak maddi manevi her konuda arkanızdayız. Birlikle beraberlikle bu işi ileriye götüreceğiz inşallah.” Dedi.

Görevi devralan Ali Osman Çelik “Ziraat Odası Başkanı Hıdır Kar’a teşekkür ederek kooperatifin en başından beri yakından takip ettiğini kurulduğu andan itibaren kendimi buraya adadım ve çalışmak istedim. Mut üreticileri bana bu görevi layık gördüler. Güzel bir seçim geçirdik ve güzel bir sonuç elde ettik. En başından beri Hıdır Kar Bey maddi manevi olarak çok büyük destekleri oldu. Üreticilerimizin desteklerini alıp bu yolda başarıya ulaşacağımıza inanıyoruz. Biz inandık siz de inanın diyoruz. Allah yolumuzu açık etsin.” diyerek görevi Hıdır Kar’dan devraldı.

Paylaş