Hotline
+905543461075
Mut'ta 74 Yıllık Eski Okul Onarılıyor - Bölgenin Öncü ve İlkeli Haber Sitesi

Mersin Mut ilçesinde eski okul ve sağlık ocağı binalarında onarım çalışmalar kapsamında 74 yıllık atıl durumdaki Okul yapılıyor.

İlçeye bağlı Topluca Mahallesindeki atıl durumda olan 74 yıllık okul binası onarımları yapılarak paketleme tesisi olarak kullanılacak.

 Mut Kaymakamı Muammer Köken, gazetecilere, kullanılmayan binalarda gerekli tadilatların yapıldığını belirtti. Bu alanların sosyal ve kültürel amaçlı kullanılmak üzere halkın hizmetine sunmak istediklerini ifade eden Köken, "Devlet-belediye ve vatandaş iş birliği çerçevesinde Topluca mahallemizdeki yıllar önce vatandaşın yaptırmış olduğu binanın yıkılmak üzere olduğunu gördük ve buraya küçük dokunuşla vatandaşımızım kullanıma hazırlıyoruz." dedi. Köken, çalışmaların devam ettiği 74 yıllık binada incelemede bulundu.

Topluca mahalle sakinleri bu çalışmadan çok memnun olduklarını böyle bir binanın kullanıma kazandırılması konusunda öncülük eden kaymakam Köken’e teşekkür ettiler.

77 yaşındaki Durmuş Ali Ertuğral, ise ben burada okudum burası yapılırsa daha çok gider burada anılarımız var buranın atıl durumda ve yıkılmak üzere olduğunu gördükçe üzülüyordum, kaymakam bey gelerek buranın onaralım demesi beni duygulandırdı Allah razı olsun dedi.

Paylaş