Hotline
+905543461075
Mut’ta “Biz Bize yeteriz Türkiyem” Kampanyası'na 6 Kişiden Destek - Bölgenin Öncü ve İlkeli Haber Sitesi

"Biz Bize Yeteriz Türkiye’m" sloganıyla başlatılan Milli Dayanışma Kampanyası'na Mut’tan 6 kişi kendine devletin verdiği 1000 TL yardım paralarının tamamını bağışladı.

Cumhurbaşkanı Recep Tayyip Erdoğan'ın "Biz Bize Yeteriz Türkiye’m" sloganıyla başlattığı kampanyaya, başta iş dünyası olmak üzere Türkiye'nin her yerinden insanlar güçleri yettiği kadar destek oluyor.

Mut Hacı İlyas mahallesinden İbrahim Andaç, (80) çiftçi desteklemeden gelen destek parasının 1000 TL sini "Biz Bize Yeteriz Türkiye’m" kampanyasına bağışlamak için kartını köy Muhtarı Zeynel Abidin Esen’e teslim ederek bağışta bulundu.

Sokağa çıkma yasağı nedeniyle bankaya gidemeyen Andaç, Köy Muhtarını arayarak yardım istedi.

Mahalle Muhtarı Esen, kendisine teslim edilen 1000 tl ile kampanya hesabına yatırarak banka dekontunu Andaç'a teslim etti. Muhtar Esen 1 muhtarlık maaşı ile kampanyaya destek oldu.

Andaç Cumhurbaşkanı Recep Tayyip Erdoğan'ın başlattığı kampanyaya destek olmak istediğini söyledi.

Bozdoğan Mahallesinden ise 92 yaşındaki Ayşe pelit, kendisine verilen destek 1000 TL parasının tamamını Milli Dayanışma Kampanyası'na destek oldu.

Sokağa çıkma kısıtlaması nedeniyle evinde kalan Pelit, Mut Kaymakamlığı Vefa Sosyal Destek Grubu ekiplerini arattırarak. Kampanyaya bağış yapmak istediğini söyledi.

Evine gelen Vefa Sosyal Destek Grubu, kendine gelen 1000 lirayı teslim eden Pelit’e ekipler, kampanya hesap numarasına yatırdıkları paranın makbuzunu verdi.

Kampanyaya destek olmaktan dolayı mutlu olduğunu söyleyen Pelit'e, ekipler teşekkür etti. Pelit, benden daha ihtiyaçlı kişilere destek olmak için verdiğini söyledi.

Mut Bozdoğan Mahalle Muhtarı İbrahim Pelit. Vatandaşlarımızın Cumhurbaşkanı Recep Tayyip Erdoğan'ın "Biz Bize Yeteriz Türkiye’m" sloganıyla başlattığı kampanyaya, destek olmaları için beni arayan 3 kişiye teşekkür ediyorum bu duyarlılıklarından dolayı dedi.

Bozdoğan mahallesinde “Vefa Sosyal Destek Grubu” ekipleri devletin desteklemesi olan 1000 TL parayı Elife Meryem Kılınç. (96) ya teslim etti ve Kılınç; benim bu paraya ihtiyacım yok ben devletimizi geri vermek istiyorum. Benim çocuklarım bakıyor benden daha ihtiyaçlı kişilere verin diyen Kılınç, devlet nasıl yetecek herkese para veriyor Allah devletimize güç versin dedi.

Fatma Çınar’da daha önceleri vakıf desteği olarak çocuk yardımı aldığını ve bugün de devletin yardım parası olan 1000tl geldiğini ve şu an bir ihtiyaçlarının olmadığı 1000 TL’yi devletimize geri veriyorum dedi.

Yine Bozdoğan Mahallesinden 85 yaşındaki Meryem Unan’da 1000 TL’nin 500 TL’sini Erdoğan'ın "Biz Bize Yeteriz Türkiye’m" sloganıyla başlattığı kampanyaya bağışta bulundu.

“Vefa Sosyal Destek Grubu” ekipleri bağışlanan paraları Ziraat bankası hesaplarına yatırarak dekontları bağışta bulunan kişilere teslim ettiler.

Yorumlar

Henüz yorum yapılmadı.

Yorum Yaz


En fazla 500 karakter. 500 karakter kaldı.

Paylaş