Hotline
+905543461075
Mut’ta eski okul ve sağlık ocağı binaları hayat buluyor - Bölgenin Öncü ve İlkeli Haber Sitesi

Mersin Mut ilçesinde kapalı ve kullanılmayan eski okul ve sağlık ocak binaları Devlet Belediye ve vatandaşlar tarafından onarılarak hayata kazandırılıyor. İlçe kaymakamı Muammer Köken, Mahalle gezilerinde dikkatini çeken Atıl vaziyetteki binaları görerek bu binaların vatandaşların kullanımı acısından değerlendirilmesi için çalışma başlattı. Atıl durumda bulunan, kapalı ve kullanılmayan eski okul ve sağlık ocakları binalarına yeniden işlev kazandırmak, mahallelerin sosyal ve kültürel faaliyetleriyle kullanılmasını sağlayarak ilçenin sosyokültürel kalkınmasına katkı sağlamak’ olarak kaydedildi. Bu kapsamda konuya ilişkin olarak mahallelerdeki faaliyet gösteren ve bu yıla kadar binaları olmayan tarımsal kooperatifler ve vatandaşlarla Atıl durumda bulunan okulların ve sağlık ocaklarının tadilatı yapılıp kullanılabilir hale getirilerek vatandaşların hizmetine sunulacak. İlk etapta 5 okulun tadilat ve onarımı gerçekleştirilecek.

"Okullarımızda çalışmalara devam ediyor"

İlçe kaymakamı Muammer köken, " Mahallelerimizde bulanan Atıl durumdaki eski okul ve sağlık ocakları binalarımızı onarıp, sosyal ve kültürel amaçlı kullanılmak üzere halkımızın hizmetine sunmak için Devlet Belediye ve vatandaş iş birliği çerçevesinde İlk etapta 5 okulun tadilat ve onarımı gerçekleştirdik. Diğer mahallerimizde yer alan okullarımızda da çalışmalarımız devam etmektedir" dedi.

İlçede eski Hastane laboratuvar taş binanın Devlet Belediye ve vatandaş iş birliği ile onarımı yapılarak merkez sağlık ocağı olarak kazandırıldı. sağlık ocağı yeni yerinde vatandaşların refah ve sağlıklı yaşamı için düzenlenen sağlık ocağında Kanser birimi, Bulaşıcı olmayan hastalıklar birimi, Hasta hakları birimi, Ruh sağlığı ve Eğitim birimi, İlçe sağlık müdürlüğü tabipleri ile psikolog hizmet veriyor.

Paylaş