Hotline
+905543461075
Mut'ta orman yangını tatbikatı gerçekleştirildi - Bölgenin Öncü ve İlkeli Haber Sitesi

Mut'ta orman yangını tatbikatı gerçekleştirildi

Mersin Orman Bölge Müdürlüğü, havaların ısınmasıyla birlikte orman yangını riskinin de arttığı bu günlerde, Mut ilçesinde orman yangını tatbikatı gerçekleştirdi.

Mersin Orman Bölge Müdürlüğü, havaların ısınmasıyla birlikte orman yangını riskinin de arttığı bu günlerde, Mut ilçesi Alahan odun deposunda orman yangını tatbikatı gerçekleştirdi.

Tatbikata Bölge Müdür Yardımcısı Durmuş Bilal Akkuş, Orman Yangınları ile Mücadele Şube Müdürü Mehmet Alper, Mut Orman İşletme Müdürü Necati Kulak’ın katılımları ile Orman yangınlarına müdahale teknikleri, iş güvenliği, kişisel koruyucu malzemeler ile arazöz ve su tanklarında bulunması gerekli malzemeler hakkında teorik eğitim sonrası uygulamalı yangın tatbikatı yapıldı.

Mut Orman İşletme Müdürlüğü bünyesindeki ormanlarda meydana gelebilecek yangınlarda görev alan personele yönelik eğitim ve tatbikat gerçekleştirildi. Eğitime 12 teknik eleman 25 Orman Muhafaza Memuru 47 yangın işçisi ile 7 adet arazöz ve 3 adet Su ikmal aracı katılmış olup, ekiplerin yangına müdahele teknikleri gözlemlenerek Yapılan eğitim başarı ile tamamlanarak işbaşı eğitimi verilmiştir. Orman Bölge Müdür Yardımcısı Durmuş Bilal Akkuş, tatbikatta yaptığı konuşmada, Mut İletmenin ne kadar başarılı olduğunu söyledi. Akkuş, ekipler ve vatandaşlar ne kadar eğitilir ve duyarlı hale getirilirse orman yangınlarıyla dehada başarılı olunacağını belirtti.

Paylaş