Hotline
+905543461075
Mut'ta Polis İlçe Giriş Çıkışlarında Denetimi Arttırdı - Bölgenin Öncü ve İlkeli Haber Sitesi

Mersin'in Mut ilçesinde polis ekipleri yeni tip koronavirüs (Kovid-19) riskine karşı mazeretleri olmayan sürücüleri ilçeye almıyor

Mut İlçe Kaymakamı Muammer Köken, korona virüs Salgınının Yayılım Hızının Düşürülmesi ve kontrol altına alınabilmesi amacıyla yapılan çalışmalar aralıksız devem ettiğini belirtti. Çalışmaları yakından takip eden Kaymakam Muammer Köken, yaptığı açıklamada, özel araçlardaki vatandaşın ateşlerini ve sağlık durumlarını kontrol eden sistemi ilçede oluşturduklarını belirterek, "Her ihtimale karşı sağlık ekiplerimiz de burada hazır bekliyor" dedi. Kaymakam Köken, emniyet ve sağlık ekipleri tarafından İçişleri Bakanlığının talimatıyla Akdeniz Bölgesini İç Anadolu Bölgesine bağlayan Mut ilçesinin önemli geçitlerden olan D-715 karayolunda yapılan. Denetimler ile ilgili bilgi veren Köken, yeni tip korona virüs (Kovid-19) belirtilerine yönelik Mahallenize diğer şehirlerden misafir olarak giriş yapacak kişilerin 14 gün süreyle ikametgahlarında gözlem altında kalmaları önemlidir. Bu konuda çok titiz davranılacaktır. Bu dönemde en büyük isteğimiz, tüm vatandaşlarımızın bulundukları şehirde kalmaları esastır. Geçerli mazereti olmayanlar ( Cenaze, Bağ-Bahçe işleri) ilçe girişinden geri döndürülecektir ifade etti.

Mazeretleri olmayan konya ve Karamandan Mersine gitmek isteyen sürücüleri geri döndüler.Uygulama esnasında durdurulan araçlardaki sürücü ve yolculara, korona virüs konusunda alınan tedbirlere uymaları konusunda uyarılarda bulunuyor.

Yorumlar

Henüz yorum yapılmadı.

Yorum Yaz


En fazla 500 karakter. 500 karakter kaldı.

Paylaş