Hotline
+905543461075
Mut’ta Vefa sosyal ekipleri yasak sürecinde hizmete devam etti - Bölgenin Öncü ve İlkeli Haber Sitesi

Mut’ta Vefa sosyal ekipleri yasak sürecinde hizmete devam etti

Mut kaymakamlığı Vefa Sosyal Destek Grubu, korona virüs salgınıyla mücadele sürecinde olduğu gibi 2 günlük sokağa çıkma yasağı sürecinde de tüm ekipleriyle seferber oldu.

Mut kaymakamlığı, korona virüs salgınıyla mücadele sürecinde olduğu gibi 2 günlük sokağa çıkma yasağı sürecinde de tüm ekipleriyle seferber oldu. İlçe Kaymakamı Muammer köken, yaptığı açıklamaya göre, korona virüs sürecinde vatandaşların ihtiyaçlarını karşılamak için “Vefa Sosyal Destek Grubu” çalışmaları sürdürüyor, bu süreçte de vatandaşlar mağdur olmaması için tam kadro çağrılara yanıt veriyor. Vatandaşların başta gıda ve ilaç olmak üzere, bebek bezi, bebek maması gibi ihtiyaçlarını karşılamak için başta tüm mahalle muhtarlarımız olmak üzere 20 belediye personeli,80 din görevlisi,25 öğretmen,26 Kızılay gönüllüsü, Emniyet Jandarma SYDV personelleri ile beraber toplam 280 personel ile, 7 gün 24 saat esasıyla “Vefa Sosyal Destek Grubu”, yasak boyunca da vatandaşlardan gelen çağrılara yanıt veriyor. Yaşlılarımız, engelliler ve yardıma muhtaç vatandaşlar başta olmak üzere tüm Mut’luların çağrısını ilgili birimlere yönlendiren “Vefa Sosyal Destek Grubu” ekibi, maddi ve manevi olarak geçirilen zor süreçte, vatandaşların yarasına merhem olmak için titizlikle çalışıyor.

Mut Belediyesi ekipleri tarafından Boş sokaklar su arazöz aracıyla temizlenirken, dezenfeksiyon işlemleri de tüm hızıyla sürdürülüyor.

Türk Kızılay Mut Şubesi ise “Vefa Sosyal Destek Grubu” öncülüğünde vatandaşların yardımda bulunduğu sebze, meyveleri, kurban adak paylarını, kızılay kıyma konservelerini, gıda paketlerini, ekmekleri merkez ve  mahallelerimizdeki 40 kardeş ailemize ulaştırıldığı bildirildi.

Yorumlar

Henüz yorum yapılmadı.

Yorum Yaz


En fazla 500 karakter. 500 karakter kaldı.

Paylaş