Hotline
+905543461075
Sağlık Bakanlığı Çalışanların Yıllık İzinlerini İptal Etti - Bölgenin Öncü ve İlkeli Haber Sitesi

Türkiye’de hızla artan koronavirüs vaka sayılarından dolayı sağlık bakanlığı sağlık çalışanlarını ilgilendiren son dakika bir duyuru yaptı.

Son günlerde artan koronavirüs vakalarında ki artış Sağlık Bakanlığı’nı harekete geçirdi. Sağlık bakanlığı aldığı son dakika bir kararla, sağlık çalışanlarının yıllık izinlerinin iptal edildiğini duyurdu.

Sağlık bakanlığı yılık izinlerin kaldırılmasına ilişkin yayınladığı kararda şu ifadelere yer verildi.

YILLIK İZİNLERİN KALDIRILMASI

COVİD-19 salgını sebebiyle Genel Müdürlüğümüz ve taşra teşkilatında çalışan tüm personelin ikinci bir emre kadar yıllık izinleri iptal edilmiştir. Yıllık iznin bir sebebe binaen alınmış olması fark etmemektedir. 657 sayılı kanunun 104. Maddesi çerçevesinde alınmış olan evlilik, ölüm analık izni veya 105 inci madde çerçevesinde alınan refakat izni ve 108 inci madde çerçevesinde alınan aylıksız iznin iptali söz konusu değildir’’ denildi.

NOT: Yinede her sağlık çalışanının kendi çalıştıkları birimlere bu durumu teyit etmeleri gerekmektedir. Zira yıllık izinlerin kaldırılmasına ilişkin yayınlanan bu belge henüz Sağlık Bakanlığı'nın resmi sitesinde henüz yayınlanmamıştır. 

Paylaş