Hotline
+905543461075
SYD VAKFI Geçimlerini Temin Etmeye Çalışan Aileleri Unutmadı. - Bölgenin Öncü ve İlkeli Haber Sitesi

 

Mut Sosyal Yardımlaşma ve Dayanışma Vakfı,  yeni tip koronavirüs (Kovid-19) salgını dolayısıyla Olumsuz Etkilenen Berber Kalfaları, Ev temizliği yapan Kişiler, Kahvehane Ve Kuaför Çalışanları, Garson, Aşçı, İnşaat İşçiliği Gibi İşlerle Geçimlerini Temin Etmeye Çalışan Aileleri Unutmadı.

Yeni tip Koronavirüs (COVID-19) çok hızlı bir küresel yayılım göstererek neredeyse tüm Dünya ülkeleriyle birlikte ülkemizi de etkilemiştir. Kıtalar arası salgın olarak tanımlanan bu salgınının olumsuz etkilerine karşı devletimiz tarafından alınan önlemlerin yanında ilçemizde kurum/kuruluşlarımızın imkânları seferber edilerek salgının olumsuz etkileri giderilmeye çalışılmaktadır. Devletimiz tarafından uygulamaya konulan Ekonomik İstikrar Kalkanı Paketi Destek Programı uygulama süreci devam etmektedir.

1. Faz yardım programı tamamlanmıştır.1 Faz yardım programından ilçemizden 3789 hane faydalandırıldı. Bu kapsamda 3789 aileye 1000’er TL ödeme yapıldı. Ödemeler vatandaşlarımızın evlerine kadar ulaştırıldı. Bu Fazda toplam 3 milyon 789 Bin TL’lik ödeme gerçekleştirildi.

2. Faz destek programından faydalanacak aileler 4 Nisan tarihi itibarıyla Aile Bakanlığımız tarafından tespit edildi. İlçemizde 2. Faz yardım programından yararlanacak aile sayısı toplam 6229’dur. Yine aile başına 1000 TL olarak ödenecektir. 2. Faz destek programında ilçemizde toplam 6 Milyon 229 Bin TL’lik destek ailelerimize evlerinde ulaştırılacaktır.

Sosyal Yardımlaşma ve dayanışma vakfımız tarafından 1. Faz ve 2. Faz destek programından faydalanamayan yevmiye usulü günübirlik işlerde çalışan ve salgından olumsuz yönde etkilenerek temel yaşam ihtiyaçlarının karşılanmasında güçlük yaşayan, berber kalfaları, ev temizliği yapan kişiler, kahvehane çalışanları, kuaför çalışanları, garson, aşçı, inşaat işçiliği gibi işlerle geçimlerini temin etmeye çalışan, toplam 370 aileye hane başına 1000 TL olmak üzere toplam 370 Bin TL destek kararı alınmış ve ödemeleri 17 Nisan tarihi itibarıyla başlamıştır.

Şuana kadar salgının olumsuz etkilerini en aza indirmek için ilçemizde toplam 10 Bin 388 aileye, 10 Milyon 388 Bin TL kaynak tahsis edilmiştir. Ödemelerin tamamı vatandaşlarımızın konutlarında teslim edilmeye devam etmektedir.

Nakdi desteklerimizin yanısıra; 65 yaş üstü kronik rahatsızlığı bulunan, kimsesiz 50 vatandaşımıza evlerine de sıcak yemek dağıtımlarımız devam etmektedir. Öğretmen evi tarafından hazırlanan yemekler vatandaşlarımızın konutlarına ulaştırılarak teslim edilmektedir.

Yorumlar

Henüz yorum yapılmadı.

Yorum Yaz


En fazla 500 karakter. 500 karakter kaldı.

Paylaş