Hotline
+905543461075
TDP Genel Başkanı Beycan İlyas’tan Merkez Jupa Ziyareti - Bölgenin Öncü ve İlkeli Haber Sitesi

Kuzey Makedonya Türk Demokrat Partisi Türkiye Gönül elçisinden açıklama.

Lisans eğitimi için gittiği, Makedonya cumhuriyetinde Soydaşlarımızın orada güçlü bir şekilde var olduklarını anımsatan Kuzey Makedonya Türk Demokrat Partisi Türkiye temsilcisi ve Gönül elçisi Devran Yıldız, Türk Milletine sevdalı birisi olarak bu tarif edilemez bir mutluluktu. Orada geçirdiğim süre içerisinde hepsi birbirinden kıymetli insanlar tanıma fırsatım oldu, Asla unutamayacağım dostluklar edindim, bu sebeple Balkan ülkelerine devletimiz tarafından yapılan yardımlar orada yaşayan yüzbinlerce soydaşımızın varlığı göz önüne alındığında benim için büyük anlam ifade ediyor, Türkiye ve Makedonya ilişkileri arasında gönül elçiliği yapmaktan oradaki soydaşlarımızın her koşulda iyi olmaları ve kültürel bağlarımızın güçlenmesi adına görev almaktan mutluluk duyuyorum...Orada kaldığım süreçte mut ilçemizden bir çok kişi ziyaretime geldi inşallah bütün ilçemizin bir gün orayı ziyaret etmesine yaşadığımız duyguları görerek yaşama fırsatı yakalamalarını temenni ediyorum. Balkan ülkelerine yapılan yardımlar bütün Türk milleti adına büyük bir gurur ve mutluluk olmalıdır.

TDP Genel Başkanı Beycan İlyas’tan Merkez Jupa Ziyareti

Türk Demokratik Partisi (TDP) Genel Başkanı Beycan İlyas ve TDP Milletvekili Yusuf Hasan Merkez Jupa belediyesini ziyaret etti.

Yaklaşık 1 ay önce korona virüs vakalarının tespit edilmesiyle acil durum ilan edilerek karantina alınan belediye geçtiğimiz günlerde hükümet kararıyla karantinadan çıkartıldı. TDP Genel Başkanı İlyas, Belediye Başkanı Ariyan İbraim ve çalışma arkadaşlarıyla bir araya geldi.

Beycan İlyas, salgın döneminde gösterdikleri üstün gayretlerden dolayı hem belediye çalışanlarını hem de sağlık çalışanları ve polislere teşekkürlerini iletti.

TDP Genel Başkanı Beycan İlyas yaptığı açıklamada “Merkez Jupa Belediyesi salgınla mücadelede inanılmaz büyük bir başarı gösterdi. Hem şahsım hem TDP hem de Makedonya halkı adına gösterdikleri mücadeleden dolayı kendilerine teşekkürlerimi sunuyorum. Özellikle bu mücadelenin başını çeken Merkez Jupa Belediye Başkanı Ariyan İbraim’e ve ekibine ve tüm yetkililere tebriklerimizi iletiyoruz” ifadelerini kullandı.

Türkiye’ye teşekkür

Açıklamasının devamında yardımların önemine de vurgu yapan İlyas, “Salgınla mücadele devam ediyor. Bu mücadele devam ederken şüphesiz ki dostların yardımları bizim çok önemliydi. Geçtiğimiz günlerde Balkan devletlerinin her zaman dostlu olan anavatanımız Türkiye Cumhuriyeti’nin yardımlarıyla buradaki halkaların salgınla mücadelesine destek çıktı. İyi gün kötü gün dostu olan anavatanımız Türkiye Cumhuriyeti’ne yaptıkları yardımlardan dolayı teşekkür etmek istiyorum. Ayrıca başta Cumhurbaşkanı Sayın Recep Tayyip Erdoğan, Türkiye devlet yetkililerine ve büyük Türk halkına yardımlarından dolayı Makedonya halkları adına teşekkür ediyoruz” dedi.

TDP Genel Başkanı Beycan İlyas, Merkez Jupa Sağlık Ocağı ve Polis Karakolunu da ziyaret ederek maske, eldiven, dezenfektan madde gibi sağlık gereçleri yardımında bulundu.

Atatürk’ün babasının evinin bulunduğu Türk yerleşkesi merkez Jupa Belediyesi

Yorumlar

Henüz yorum yapılmadı.

Yorum Yaz


En fazla 500 karakter. 500 karakter kaldı.

Paylaş