Hotline
+905543461075
Vali Su, Barış İçin Kulaç Atan Yüzücüleri Kabul Etti - Bölgenin Öncü ve İlkeli Haber Sitesi

Vali Ali İhsan Su, ‘1 Eylül Dünya Barış Günü’ kapsamında Kuzey Kıbrıs Türk Cumhuriyeti’nden (KKTC) Silifke ilçesine kadar yüzen Hacettepe Üniversitesi Gençlik ve Spor Kulübü Derneği Master Yüzme Takımı sporcularını makamında kabul etti.

Sahil Valilik’te gerçekleşen kabulde, ziyaretten duyduğu memnuniyeti dile getiren Vali Su, ‘1 Eylül Dünya Barış Günü’ kapsamında gerçekleştirilen organizasyonun dünya barışına katkı sağlaması adına son derece anlamlı bir etkinlik olduğunu ifade etti.

Kabulde Hacettepe Üniversitesi Gençlik ve Spor Kulübü Derneği Başkanı Hüseyin Kuriş ise kulüp olarak önümüzdeki dönemde planladıkları sportif çalışmalar hakkında bilgi verdi.

Başkan Kuriş, yapmış oldukları bu etkinlik ile barış, birlik ve beraberlik duygularını pekiştirmeyi, Girne-Mersin arasında yüzülebilecek uluslararası yeni bir parkur oluşturmayı ve KKTC'nin tanıtımı ile amatör ve profesyonel sporculara öncülük ederek, spor turizmine katkı sağlamayı hedeflediklerini kaydetti.

Ziyarette; Girne Limanından hareketle Mersin Taşucu Limanı’na kadar yüzen sporcular ile bir süre sohbet eden Vali Su, bu anlamlı etkinliğe imza atan sporcuları tek tek tebrik ederek başarılarının devamını diledi.

Kabul, ziyaretin anısına çektirilen hatıra fotoğrafının ardından sona erdi.

Paylaş