Hotline
+905543461075
Vefa Sosyal Destek Grubu, esnaflara maske dağıttı - Bölgenin Öncü ve İlkeli Haber Sitesi

Vefa Sosyal Destek Grubu, esnaflara maske dağıttı

Mersin Mut ilçesinde yeni tip korona virüs tedbirleri kapsamında Vefa Sosyal Destek Grubu tarafından Sanayi sitesi ve Toptancı Halindeki esnaflara maske dağıtıldı.

Vefa Destek Grubu tarafından Sanayi sitesi ve Toptancı Halindeki esnafların iş yerlerine tek kullanımlık maske dağıtıldı. Dağıtımların ilerleyen günlerde de devam edeceği bildirildi.

İlçe kaymakamlığından, konuya ilişkin yapılan açıklamada şu görüşlere yer verildi: "Yeni tip koronavirüs (Covid-19) salgını, hasta bireylerin öksürmeleri, aksırmaları ile ortama saçılan damlacıkların solunması ve hastaların solunum parçacıkları ile kirlenmiş yüzeylere dokunulduktan sonra kirli ellerin yıkanmadan yüz, göz, burun veya ağza temas etmesiyle bulaşır. Bu nedenle lütfen sosyal mesafemizi mutlaka koruyalım. İşimizin olmadığı zamanlarda lütfen evimizde kalalım ve zaruri ihtiyaçlarımız dışında evimizden dışarıya çıkmayalım. El temizliğine dikkat edelim. Gücümüzü kullanalım. Tedbiri elden bırakmayalım. Lütfen kendiniz ve sizi sevenler için evde kalınız."

Yorumlar

Henüz yorum yapılmadı.

Yorum Yaz


En fazla 500 karakter. 500 karakter kaldı.

Paylaş