Mutili Zeytin ve Zeytinyağı

2010 yılında ülkemizin farklı yörelerinden, titizlikle seçilen doğal gıdaları yurt içi ve yurt dışı tüketicilere sunmak amacı ile Mutili İç ve Dış Ticaret A.Ş.'yi kurduk. Zaman içerisinde özellikle Mersin Mut yöresinin zeytin, zeytinyağı, nar ekşisi, pekmez, incir ve benzer doğal gıdalarının tüm pazarlarda dikkate şayan bir ilgi ile karşılaştığını gözlemledik. Eşsiz aroması, tamamen doğal olması, yüksek poli-fenol değerleri ile dünyanın sayılı zeytinyağları arasında olan Mut zeytinyağının ne yazık ki hak ettiği yerde olmadığını gördük. Arkasında Toros dağları, önünde Akdeniz’in uzandığı Mut, dünyada zeytin hasadının en erken yapıldığı bölge konumundadır. Bir yandan karasal iklim özelliklerine sahipken, diğer yandan Akdeniz ikliminden esintiler taşır. Bu sayede sadece zeytin değil, yetişen tüm tarım ürünleri çeşitlilik, kalite ve aroma bakımından benzersiz özellikler içerir. Biz de Mutili olarak, Mersin, Mut, Çortak Köyü Beşçatal mevkiinde fabrika kurma faaliyetlerine Nisan 2020 tarihinde temel atarak başladık. Bir yandan tüm dünyayı kasıp kavuran covid-19 pandemisi, diğer yandan bölgedeki heyelan nedeni ile Silifke- Mut arası ulaşımın kesilmesi, Mut’a ve zeytine olan aşkımızı gölgeleyemedi. Aksine hevesimiz ve motivasyonumuz daha da kamçılandı. Tam altı ay gece gündüz çalışarak 2020 hasat sezonuna fabrikamızı yetiştirdik. Mutili Zeytinyağı Fabrikası daha ilk sezonunda bölge halkının ilgisi ve çalışanlarımızın özverili, titiz ve yoğun çalışmaları sonucu hedeflerinin ötesinde bir performans gösterdi.  Şimdi sırada, ürettiğimiz yüksek kaliteli zeytinyağlarını ve ülkemizin tüm yörelerinden tedarik ettiğimiz eşsiz kaliteli doğal ürünleri Türkiye ve dünya pazarlarına Mutili markası ile özgün ambalajlarda, hak ettiği değerde sunmak var.

Mutili Zeytin ve Zeytinyağı

Mutili Zeytin ve Zeytinyağı
Kategori
Ad Soyad
İl/İlçe
/
Adresi
Fabrika: Çortak Mahallesi Çortak Sk No:172 Beşçatal Mevkii Mut/Mersin ----- Ofis: İstasyon Mah. Behram Sk No:14/2 Tuzla /İstanbul
Telefon
0090 324 787 03 77
Cep Telefon
0090 536 288 28 33
Faks
Web Sitesi
https://www.mutili.com.tr/
E-Posta
iletisim@mutili.com.tr
Yayın Tarihi
24.06.2021 18:05

2010 yılında ülkemizin farklı yörelerinden, titizlikle seçilen doğal gıdaları yurt içi ve yurt dışı tüketicilere sunmak amacı ile Mutili İç ve Dış Ticaret A.Ş.'yi kurduk.

Zaman içerisinde özellikle Mersin Mut yöresinin zeytin, zeytinyağı, nar ekşisi, pekmez, incir ve benzer doğal gıdalarının tüm pazarlarda dikkate şayan bir ilgi ile karşılaştığını gözlemledik.

Eşsiz aroması, tamamen doğal olması, yüksek poli-fenol değerleri ile dünyanın sayılı zeytinyağları arasında olan Mut zeytinyağının ne yazık ki hak ettiği yerde olmadığını gördük.

Arkasında Toros dağları, önünde Akdeniz’in uzandığı Mut, dünyada zeytin hasadının en erken yapıldığı bölge konumundadır. Bir yandan karasal iklim özelliklerine sahipken, diğer yandan Akdeniz ikliminden esintiler taşır. Bu sayede sadece zeytin değil, yetişen tüm tarım ürünleri çeşitlilik, kalite ve aroma bakımından benzersiz özellikler içerir.

Biz de Mutili olarak, Mersin, Mut, Çortak Köyü Beşçatal mevkiinde fabrika kurma faaliyetlerine Nisan 2020 tarihinde temel atarak başladık.

Bir yandan tüm dünyayı kasıp kavuran covid-19 pandemisi, diğer yandan bölgedeki heyelan nedeni ile Silifke- Mut arası ulaşımın kesilmesi, Mut’a ve zeytine olan aşkımızı gölgeleyemedi. Aksine hevesimiz ve motivasyonumuz daha da kamçılandı. Tam altı ay gece gündüz çalışarak 2020 hasat sezonuna fabrikamızı yetiştirdik.

Mutili Zeytinyağı Fabrikası daha ilk sezonunda bölge halkının ilgisi ve çalışanlarımızın özverili, titiz ve yoğun çalışmaları sonucu hedeflerinin ötesinde bir performans gösterdi. 

Şimdi sırada, ürettiğimiz yüksek kaliteli zeytinyağlarını ve ülkemizin tüm yörelerinden tedarik ettiğimiz eşsiz kaliteli doğal ürünleri Türkiye ve dünya pazarlarına Mutili markası ile özgün ambalajlarda, hak ettiği değerde sunmak var.

Sitemizden en iyi şekilde faydalanabilmeniz için çerezler kullanılmaktadır, sitemizi kullanarak çerezleri kabul etmiş saylırsınız.